Adventní pochod přes hranice.

Program

  • Od 12:00 bude na recepci Penzionu U Sněhuláka (hned naproti kostelu na Božím Daru) otevřena informační a registrační kancelář. Připravíme pro vás také ochutnávku českého vánočního cukroví a každý účastník si bude moci vybrat pěknou vánoční ozdobu z tradičních řemeslných dílen.
  • Předvánoční atmosféru podtrhnou koledy v podání skupiny Album.
  • Stejně jako vloni máme pro každého účastníka připravený účastnický odznak, který vás bude provázet celým odpolednem a nabídne mnoho výhod.
  • Úderem 14. hodiny společně vyrazíme směr Oberwiesenthal-centrum.  Ale pozor časy se měřit nebudou! Krušnohorský adventní pochod je pouze zábavná akce, s cílem navázat na setkání příznivců našich pochodů v rámci Kroku ke zdraví a představení českých a saských adventních tradic v Krušnohoří.
  • Na bývalém božídarském hraničním přechodu z Čech do Saska pro vás připravíme první občerstvovací stanici steplým nápojem.
  • Odtud povede trasa už jen z kopce dolů, pěkně po staré poštovní cestě až ke kostelu Martina Luthera v Oberwiesenthale. U kostela bude pomyslný cíl a uzavřeme sportovní část odpoledne. A teď už přijde jen zábava!
  • Pozveme vás do slavnostně vyzdobeného kostela Martina Luthera (který překvapí tím, že je v něm příjemně teplo), na Vánoční koncert. Tu správnou adventní atmosféru podtrhne nejen ochutnávka tradičních saských vánočních štol, ale především české i německé koledy ve společném podání pěveckého sboru Chorensemble OberwiesenthalKarlovarského pěveckého sboru, hned na to se rozezní Česká mše vánoční Jana Jakuba Rybyv podání Karlovarského sboru, za doprovodu kostelních varhan. Skutečně krásný zážitek!
  • A nejen koncert v kostele, ale také nezaměnitelnátradice adventní výzdoby saského horského městečka, kdy se žádné okno (a to doslova) neobejde bez vyřezávaného vánočního oblouku se svíčkami, nadchne skutečně každého návštěvníka.  
  • Samozřejmostí je pro nás zajištění vaší pohodlné cesty zpět na Boží Dar. K dispozici bude Adventní autobus na lince Oberwiesenthal - Boží Dar, zastávka. Časy odjezdů této mimořádné linky jsou plánované po 17. hodině a budou ještě upřesněny. 
  • Letos budeme v rámci registrace vybírat poplatek 50 Kč, celkovou částku pak předáme do Sbírky na obnovu božídarského kostela Svaté Anny. Žádáme tedy všechny účastníky, aby byli vybaveni drobnými. Přispějí tím k hladkému průběhu registrace.

 

A co by vás mohlo ještě zajímat?

Parkování na Božím Daru? – Nezajišťujeme!
Město Boží Dar myslí na své návštěvníky a má k dispozici oficiální parkovací místa, která jsou přehledně označena.

Zvládnou cestu i malé děti? – Ano!
Cesta není dlouhá, je pohodlná a přehlednáDoporučujeme pevnou a pohodlnou obuv!  

Je nutná registrace předem? – Ne, není nutná, ale vřele ji doporučujeme!
Zjednoduší nám to proces registrací a výdej odznaků a předem registrovaní se vyhnou stresu a (dle zkušenosti z loňského pochodu) také dlouhému čekání. Mohou si vyzvednout svůj odznak, malý dárek a pak třeba vyrazit na Ježíškovi vánoční trhy, které se ve stejný den na Božím Daru konají.

A co třeba kočárek pro ty nejmenší? – Těžko odhadnout!
Pokud napadne sníh, měl by být kočárek na sněhový terén vybavený.

Jsou v Oberwiesenthale veřejné toalety?– Ano jsou!
Hned na třech místech v blízkém okolí kostela. V muzeu K3, na Městském úřadě a na veřejném parkovišti zhruba 200 m pod kostelem.

Bude na hranicích z Čech do Saska kromě občerstvení také celní kontrola?– Ne tak to už tedy ne!
Ale pozor doklad totožnosti musí každý účastník samozřejmě mít.

A konají se v Oberwiesenthale zase Vánoční trhy?– Ano, konají!
Určitě stojí za to je cestou do kostela navštívit. Letos však žádnou poukázku nenabízíme. Naše pozvánka směřuje na Vánoční koncert.

Musí platit poplatek 50 Kč úplně všichni, i děti?– Ano!
Od každého účastníka, který se zaregistruje, získá účastnický odznak a bude se účastnit námi nabízeného programu včetně cesty zpět z Oberwiesenthalu na Boží Dar, budeme vybírat 50 Kč. 

A co s vybranými padesátikorunami?– S radostí předáme do Sbírky na obnovu Božídarského kostela.
Rekonstrukce kostela právě probíhá a určitě se hodí každá koruna. Kostel v nové podobě bude určitě stát za návštěvu a třeba si v něm už příští rok poslechneme nějaký pěkný koncert.

Nebude koncert v německém kostele příliš dlouhý?– Ne, nebude!
Při poslechu známé skladby „Narodil se Kristus pán“ v podání obou sborů naskakuje husí kůžea o„Rybovce“ ani nemluvě.

Případné další otázky rádi zodpovíme na info@adventnipochod.eu

 

Leták a plakát ke stažení:

   

Krušnohorský adventní pochod je spolufinancován Evropskou unií v rámci Fondu malých projektů.